A könyvtárosság etikai kódexe Hasznos linkek E-könyvtárak Virtuális könyvtárak RSS Vaklap AA
Kezdõlap Impresszum Kapcsolatfelvétel
Vasi Digitális Könyvtár
Oktatási célú digitális tartalmak
Vasi Könyvtári Portál
Elismeréseink
Könyvtárunkról kisebbségi nyelveken
Partnerkönyvtárak
Fenntartóink, támogatóink
Közérdekű adatok
Pályázataink
KSZR
www.niif.hu
Bejelentkezés
2019. március - Én, Tonya

Én, Tonya
 
 Én, Tonya</div>
					<div>
						(2017) on IMDb
 
DVD 5521
Tony Harding neve ismerős lehet az 1994-es év híradásaiból, amikor is a sporttörténelem egyik nagy botránya kirobbant. A detroiti téli olimpia egyik műkorcsolyázó reménységét, Nancy Kerrigant egy férfi megtámadta, és a nyomok Tonya férjéhez vezettek. A film dokumentumfilmszerűen göngyölíti fel a botrányhoz vezető eseményeket, illetve a szereplők későbbi életét.
 
Tonyát (Margot Robbie) 4 évesen viszi el anyja (Allison Janney) korcsolyázni, ahol beerőlteti az idősebbek közé – mondván lánya istenadta tehetség. A sok gyakorlás és anyja kegyetlen hozzáállása végül egy remek műkorcsolyázót farag az egyszerű lányból, akinek a sport tölti ki az életét.
Egy próba után találkozik későbbi férjével, Jeff Gillooly-val (Sebastian Stan), akivel se veled-se nélküled kapcsolatuk alakul ki – rengeteg szenvedéllyel, veszekedéssel és agresszióval. Tonya élete felnőttként sem lesz könnyebb: anyjával egy idő után eltávolodnak egymástól, majd végleg megromlik a kapcsolatuk; Jeff-fel hol együtt van - hol menekül tőle – de a korcsolyázás örök. A tanulatlan, szegénysorból jött lány hiába tehetséges, sosem felel meg az őt lenéző zsűrinek. Például ő volt az első amerikai nő 1991-ben, aki sikeresen mutatta be a tripla Axel gyakorlatot, de a körülményei, viselkedése, sőt még a fellépő ruhája sem lehet elég jó.
A film áldokumentarista részleteiben az idősre maszkírozott színészek reagálnak az 1994-es botrányra és az oda vezető történésekre. Legtöbbször egymásnak ellentmondva kommentálják az eseményeket, ami hozzáad a film szatirikus, feszült légköréhez.
A film végére egy megtört, a szerencsétlen körülmények áldozatának esett nőt láthatunk, aki nem akart mást, csak hogy elismerjék a tehetségét.

Craig Gillespie alkotását 2017-ben mutatták be. Elnyerte a legjobb mellékszereplőnek járó fontosabb díjakat: a Brit Filmakadémia díját, valamint a Golden Globe-ot.  2018-ban három Oscar-díjra jelölték, végül egyet nyert: Allison Canney a  legjobb mellékszereplőnek járó díjat vehette át a gálán.

Ajánlja: Waldinger Dóra
 


 


Elérhetőségek
Nyitvatartás
Új könyvek
Rólunk írták
Archívum
Keresés a honlapon
Szavazás
Ön szerint szükség van a házi kölcsönzésre?
Igen, mert sok az otthonából nehezen kimozduló idős vagy fogyatékkal élő ember, akinek fontos az olvasás, a kultúra.
Igen, mert az ellátottak így nem csak könyvet/filmet/ zenét kapnak havi rendszerességgel, hanem figyelmet, jó szót is.
Igen, mert a családtagoknak erre már nem biztos, hogy marad ideje, energiája.
Nem, mert a családtagok erről tudnak gondoskodni.
Nem, mert a lakásba nem szívesen engedünk be "idegent".
Nem, mert elegendő szórakozás a televízió és a rádió.
 
 
 
 
Legyen a kezdõlapom | Hozzáadás a kedvencekhez | Impresszum | Kapcsolatfelvétel Copyright © 1997-2008. Berzsenyi Dániel Könyvtár. Minden jog fenntartva.
Utolsó frissítés dátuma: 2021-12-22 www.ysolutions.hu
 
 
Kezdõlap